کارگاه های آموزشی

 | تاریخ ارسال: 1398/11/13 | 

رویکردی متفاوت در برگزاری کنفرانس های نگهداری و تعمیرات
 بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی ۱۲۰ دقیقه ای در سیزدهمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات

آنلاین - مجازی
 
ردیف عنوان کارگاه / توضیحات مدرس
۱
کاربرد جمع آوری اطلاعات تجهیزات در نگهداری و تعمیرات مبتنی بر ریسک و تحلیل قابلیت اطمینان مبتنی بر ایزو۱۴۲۲۴
محمد اقبالی
در این کارگاه سعی می شود مراحل مختلف جمع آوری اطلاعات تجهیزات مطابق با استانداردهای بین المللی نگهداری و تعمیرات، تشریح و نمونه­های عملی برای هر کدام ذکر شود. در ادامه کارگاه به نحوه تشکیل کمیته های نگهداری و تعمیرات، کارگروه های جمع آوری اطلاعات، نحوه برونسپاری جمع آوری اطلاعات و نقش نرم افزار CMMS پرداخته خواهد شد. تمامی مباحث این کارگاه حداقل یکبار در صنایع کشور با موفقیت اجرا شده است.
۲ ارائه راهکارهای تغییر فرهنگی و تحول سازمانی در تعالی نگهداری و تعمیرات سارا بانکی
عموم متخصصان نت و مدیریت دارایی ها در کشور، مهمترین عامل خرابی تجهیزات و فرسودگی زود هنگام آن ها و افزایش هزینه های ناشی از آن در ایران را نبود فرهنگ و انگیزش سازمانی مناسب در راستای حفظ و صیانت از تجهیزات و دارایی های فیزیکی می دانند. در کلیه مدل های تعالی نگهداری و تعمیرات، به خوبی به اهمیت و جایگاه پرسنل بهره بردار و تعمیرات و نقش مدیران در حفظ و نگهداری از دارایی ها و ایجاد تعلق سازمانی به نگهداشت تجهیزات اشاره شده است. اما چگونگی ایجاد این فرهنگ متعالی و چالش های پیش رو از سوالات مهم همه مدیران و کارشناسان است.
راهکارهای عملی در خصوص ایجاد انگیزش در پرسنل تعمیرات و بهره برداران در جهت نگهداشت بهتر تجهیزات چیست؟ چگونه می توان همه پرسنل و همه بازیگران چرخه عمر تجهیزات را در قالبی سازمانی یکپارچه در راستای حفظ و صیانت از دارایی ها به حرکت درآورد؟
۳ مدیریت دارایی های فیزیکی را فراموش کنید اگر به الزامات این کارگاه اعتقاد ندارید؟! علی اکبر برزگر
تاکنون هیچ مدل بومی در ارتباط با بهبود عملکرد تجهیزات در حوزه نگهداشت در داخل کشور توسعه نیافته و ما از ابتدا وارد کننده دانش نگهداشت بوده ایم. از مفاهیم اولیه PM که توسط شرکت های نفتی پا به کشور گذاشت تا ورود TPM ژاپنی ، RCM و ... و این اواخر مدیریت دارایی های فیزیکی و ... . البته داستان برخورد صنایع و سازمان های ما با سیستم های جدید کاملا مشابه است. ابتدا دچار هیجان می شویم و فکر می­کنیم که نسخه شفابخش را پیدا نموده ایم. در ادامه بدون انطباق با فرهنگ سازی و به طرز ناشیانه ای وارد پیاده سازی اش می شویم و در نهایت نتیجه کار معلوم است. بحث گرفتن گواهینامه استاندارد ISO۵۵۰۰۰ هم که چندسالی است ما را از مسیر اصلی خارج نموده و این داستان ادامه دارد...
در این کارگاه، با ادبیات داستان گونه به سیر پیدایش و ورود انواع سیستم های مرتبط با نگهداشت تجهیزات به داخل کشور پرداخته خواهد شد آنچنانکه شناخت مفیدی با این سیستم ها فراهم گردیده و حاضرین در سخنرانی میتوانند تصمیمات جدیدی برای ادامه راه سازمان خود اتخاذ نمایند.
۴ آنالیز ارتعاشات در تجهیزات دوار و مروری بر تجارب پایش وضعیت ارتعاشات در صنایع کشور مهدی بهزاد
در این کارگاه ۹۰ دقیقه ای، فراگیران ضمن آشنایی با ماشین های دوار، اصول ارزیابی شدت ارتعاشات و استانداردهاو مشخصه های ارتعاشیو نحوه جمع آوری داده های ارتعاشی را فراخواهند گرفت.  مکانیزم های تشدید درسیستم های مکانیکی و  آنالیز فرکانسی از دیگر مباحث مورد بحث در این کارگاه خواهد بود. همچنین روشهای کنترل ارتعاشات بصورت غیر فعال شامل: شیوه های مبتنی بر نصب صحیح ماشین آلات، جاذبهای دینامیکی- tuned mass dampers و شیوه های طراحی انها و روشهای کنترل ارتعاشات نیمه فعال شامل: استفاده از مواد هوشمند، استفاده از سیالهای magnetorheological و MR tuned mass damper معرفی خواهد شد.  علاوه بر آن در این کارگاه، مکانیزم های مختلف خرابی در محورهای دوار که شامل نامیزانی، خمیدگی، ناهمراستایی، لقی و برخورد می شود، بررسی خواهد شد.  در انتها بیان تجارب پایش وضعیت ارتعاشات در صنایع کشور نیز مد نظر است.
۵ چگونه کدینگ و رهگیری تجهیزات باعث ارتقاء کیفیت مدیریت دارایی ها می شود؟ مهدی پیرپیران
۶ بهینه سازی نگهداشت زیرساخت­های شهری و حمل و نقلی
مشاهده فیلم کارگاه
جاوید تقی زاده
زیرساخت های حمل و نقل به مثابه شریان های حیاتی هر کشور و زیرساخت های شهری بعنوان پرهزینه ترین و ایمن ترین تاسیسات و ابنیه ای که باید مورد مراقبت دائمی باشند، جایگاه خاصی در نزد مدیران و کارشناسان دارد اما سئوال اینجاست که چه روش­هایی می­تواند نگهداشت این دارائی­ های فیزیکی پرقیمت و براهمیت را اثربخش و کارا نماید. در این کارگاه، نحوه نگهداشت و برخی نکات اساسی این حوزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۷
مدیریت پیشرفته خوردگی در تجهیزات
رضا جواهردشتی
مشاهده فیلم کارگاه
۸ پیاده سازی سیستم پشتیبان مدیریت دارایی های فیزیکی مبتنی بر فناوری های BIM-VAR-GIS در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی محمدصالح دشتی
۹ تدوین نقشه راه مدیریت نگهداری دارایی ها
مشاهده فیلم کارگاه
هوشنگ رستمیان
نقشه راه مدیریت نگهداری دارایی­ها عبارت است‌ از هنر و علم برنامه‌ریزی، اجرا، اندازه‌گیری اثربخشی، ارزیابی و بازنگری برنامه‌های نگهداری و تعمیرات که سازمان را قادر می‌سازد به اهداف بلند مدت مدیریت بر دارایی‌های فیزیکی خود دست یابد.
با توجه به فنون و فناور‌های نوین بیشمار به وجود آمد‌ه‌ در مدیریت دارایی­های فیزیکی، تدوین استراتژی برای ساختاربندی چنین محیط پیچیده‌ای مورد نیاز است. در این کارگاه ضمن معرفی شش اهرم تدوین نقشه راه نگهداری و تعمیرات و همچنین بیان اهداف استراتژیک، نحوه ایجاد زیرساختار تدوین نقشه راه مدیریت نگهداری دارایی ها، نحوه تدوین، اجرا و مزایای نقشه راه مدیریت نگهداری دارایی ها تشریح می گردد.
۱۰ عیب یابی ماشین آلات با استفاده از تحلیل نتایج آنالیز روغن و ارائه برخی تجارب صنعتی در این زمینه حسن رضایی سمنانی
قریب به ۲۵ سال از بکارگیری روش OCM در کشور می گذرد. کارشناسان نت آشنایی کافی از چگونگی بکارگیری این روش برای افزایش عمر روغن و کاهش عوامل آلاینده ها در ماشین آلات و تجهیزات عمرانی و صنعتی دارند. در کاربرد مهم تر این روش با تحلیل عمیق تر نتایج آزمایشات و تطبیق آن با شرح حال تجهیز و ماشین می توان نسبت به محاسبه عمر باقیمانده و یا عیب یابی موثر دست یابد. این کارگاه آموزشی ضمن مرور اصول و آخرین دستاوردها در این عرصه با استفاده از روش Case Study بر آن است از روش OCM به عنوان تأمین دلیل برای تصمیم گیری واحدهای نت و عملیات ضمن عیب یابی موثر با صرفه جویی در هزینه­ ها باعث افزایش قابلیت اطمینان تجهیز گردد.
۱۱ مدیریت اثربخش پیمانکاران و قراردادهای تعمیراتی با امکانات عصر دیجیتال
مشاهده فیلم کارگاه
فرشید رعایت صنعتی
برون سپاری فعالیتهای تعمیراتی و استفاده از خدمات بیرونی یکی از راهکارهای مؤثر بهبود عملکرد و اثربخشی مدیریت دارایی های فیزیکی در شرکتهای معتبر می باشد. در اختیار داشتن داده های دقیق تر و درلحظه و امکان ردیابی دارایی ها به کارفرمایان این امکان را می دهد که داده های موردنیاز برای ارزیابی و محاسبه عملکرد واقعی پیمانکاران تعمیراتی و منابع صرف شده از سوی آنها را در اختیار داشته باشند. این امکانات به همراه قابلیتهای گسترده عصر دیجیتال، نحوه عقد قرارداد با پیمانکاران تعمیراتی، واگذاری کار به آنها و کنترل انجام فعالیتها و مصرف منابع را تحت تأثیر خود قرار می دهد. بهره گیری از قابلیتهای عصر دیجیتال در بهبود عقد قراردادهای تعمیراتی و مدیریت پیمانکاران در این بخش مورد بحث قرار می گیرد.
۱۲ مدیریت قطعات یدکی ریسک محور
مشاهده فیلم کارگاه
سعید رمضانی
در این کارگاه تصمیم گیری مبتنی بر ریسک در  مدیریت قطعات یدکی  و جایگاه آن در مدل های تعالی نگهداری بررسی خواهد شد. تعامل مدیریت قطعات یدکی با مدیریت نت در راستای کاهش ریسک ها و هزینه های سیستم موجودی کالا و قطعات و نحوه محاسبه ذخیره احتیاطی(موجودی اطمینان)، مقدار سفارش و نقطه سفارش در قطعات پرمصرف و کم مصرف مبتنی بر ریسک، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین نحوه تعیین موجودی مازاد و راکد و تصمیم گیری در مورد آنها، با استفاده از روشهای علمی و کاربردی ارایه خواهد شد. در ادامه  در این کارگاه تجربیاتی از بهینه سازی انبار قطعات یدکی در صنایع معدنی و نفت و گاز ارایه و تبادل خواهد شد. 
۱۱ نگهداشت ابنیه و ساختمان  مهدی روانشادنیا
در این کارگاه، مطالعات تطبیقی نگهداشت ساختمان در ایران و دنیا ارایه گردیده و مدل جامع نگهداشت دارایی­ها در حوزه ساختمان و تاسیسات بیان خواهد شد. الزامات پیاده سازی نت در حوزه ساختمان و تاسیسات، معرفی و نیازمندی های کلی نرم افزارهای مدیریت تسهیلات تبیین خواهد شد. علاوه بر این تجربیات برتر جهت تدوین برنامه های نگهداری و تعمیرات برای بیش از ۲۰۰ گروه تجهیز ساختمانی در سازمان های کشور و نحوه ایجاد درختواره تجهیزات ارایه خواهد شد. همچنین نقش سیاست های ملی و منطقه ای و قوانین و مقررات ملی ساختمان و مبحث ۲۲ مورد نقد و بررسی قرار خواد گرفت.
۱۲ چگونه می توان سلامتی بیرینگ های غلتشی را ارزیابی نمود؟ عباس روحانی
برای تشخیص خرابی بیرینگ های غلتشی از روش های مختلفی مانند صدای غیر عادی، افزایش دما، افزایش ارتعاش، امواج فراصوت و آنالیز جریان الکتروموتورها استفاده می‌شود. با این وجود تشخیص قطعی خرابی بیرینگ در بعضی از موارد به دشواری انجام شده یا امکانپذیر نمی‌باشد. در حقیقت هر روش تشخیصی محدودیت ها و خطاهای خاص خود را دارا است که باید در پایش وضعیت تجهیزات حساس به آن توجه گردد. در این کارگاه نقاط ضعف و قوت روش های مختلف در شناسایی عیوب بیرینگ های غلتشی بررسی شده و بعضی از روش های جدید در این زمینه معرفی می گردد.
۱۳
NDT کاربردی در مهندسی نگهداشت 
محمد ریاحی
بدیهی است مهندسی نگاهداشت نیازمند استفاده از متدهایNDT جهت عملکرد صحیح و علمی می باشد. آزمونهای غیرمخرب از پیشرفته ترین تکنیکها و متدهای تست مواد، ادوات، دستگاهها و ماشین آلات برخوردار است. در این کارگاه، اصول عملکرد شش متد رایج و استاندارد به همراه پیشرفته ترین تکنیکهایی که در حال حاضر مورد بهره برداری قرار می گیرند و به عنوان کارآمدترین ابزار جهت تشخیص یا پیش بینی سلامت دستگاهها و ماشین آلات شناخته می شوند ، معرفی خواهند شد.
۱۵ نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) علی زواشکیانی
متخصصین نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان، اجرای برنامه RCM را به عنوان یکی از مهمترین راهکارها برای بازگشت تجهیزات به شرایط مطلوب پیشنهاد می نمایند. RCM نسخه صنعتی برنامه RCM کلاسیک است وپیاده سازی آن شرایط مطمئنی را برای صنایع فراهم می کند تا قادر به ادامه کار خود و افزایش ارزش افزوده باشند. سازمان هایی که تا کنون از RCM استفاده نموده اند ، توانسته اند فاصله زمانی بین تعمیرات اساسی تجهیزات خود را افزایش داده و مدت زمان لازم جهت تعمیرات را نیز کاهش دهند. همچنین میزان اجرای نت پیشگیرانه نیز کاهش یافته است .این رویکرد می تواند هزینه های زیادی را صرفه جویی و قابلیت اطمینان تجهیزات را افزایش دهد. در این کارگاه ۹۰ دقیقه ای پاسخ به هفت پرسش RCM و نحوه تعیین برنامه ها و استراتژی های مدیریت بر خرابی ها در سازمان شما بررسی و تعیین خواهد شد. همچنین بهینه سازی ها و رویکرهای توسعه روش RCM ارایه خواهد شد.
۱۶ نقش مدیریت کیفیت در نگهداری و تعمیرات آرش شاهین
کیفیت یعنی ویژگی ها و مشخصه های محصول/خدمت که بر رضایت مشتری اثرگذار است.
در این کارگاه ، کیفیت از دیدگاه مدیریت نگهداری و تعمیرات باز تعریف می شود. ضمن  بررسی ابعاد کیفیت کالاها و خدمات و بررسی ارتباط هزینه و زیان کیفیت با چرخه عمر دارایی ها و تجهیزات، کاربرد دانش مدیریت کیفیت در بهبود فرآیندها و فعالیت های  نگهداری و تعمیرات، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین، کاربرد روش های مدیریت مشارکتی در حل مسایل نگهداشت مرور می شود. تضمین کیفیت خدمات نگهداری و تعمیرات پیمانکاران، طرح های بازرسی و کنترل کیفیت قطعات یدکی، از دیگر دغدغه های صنعت است که در این کارگاه به طور خلاصه ارائه می گردد. در پایان، موضوع ارزیابی عملکرد نگهداری و تعمیرات با رویکرد کیفیت و بهره وری به عنوان ضرورت مدیریت راهبردی در مدیریت نگهداری و تعمیرات مورد بحث قرار می گیرد.
۱۷ نقش بازرسی مبتنی بر ریسک (RBI) در سلامت تجهیزات وحید شعیبی
۱۸ طراحی و پیاده سازی نظام مدیریت نگهداری مبتنی بر قابلیت اطمینان(RCM) در سازمانها ضمن استفاده از تجارب استقرار این نظام در شرکت فولاد مبارکه
مشاهده فیلم کارگاه
رسول شفیع زاده
تهیه برنامه جامع استقرار نظام مدیریت نگهداری مبتنی بر قابلیت اطمینان، نقش کلیدی در استقرار اثربخش این نظام در سازمانها را دارد.علاوه بر آن نکاتی که در اجرا و کنترل این برنامه لازم است مدنظر قرار گیرد نقش بسزایی در اجرای بهینه آن دارد. در این کارگاه ضمن ارائه موارد یاد شده با استفاده از مراجع معتیر ،تجارب استقرار این نظام در شرکت فولاد مبارکه ارائه خواهد شد. بکارگیری این موارد مسیر حرکت سازمانها را در استقرار این نظام تسهیل خواهد نمود.  
۱۹ تحلیل علل ریشه ای سقوط  و لرزش شدید کاور دستگاه نورد میلگرد کارخانه فولاد با استفاده از تحلیل مدار هیدرولیک و روش Cause Mapping
مشاهده فیلم کارگاه
مهدی شهسواری
یکی از مسایل مهم در بحث دارایی های فیزیکی، موضوع نگهداری و تعمیرات به روش پیش اقدامانه یا هوشمند می باشد که از مهمترین مباحث مطرح در این روش توجه به تحلیل علل ریشه ای خرابی ها می باشد. زیرا عدم توجه به ریشه مشکلات موجب می گردد که خرابی ها به طور ادواری تکرار گردیده و هزینه های نگهداری و تعمیرات را همچنان بالا باشد. اما یکی از مهمترین الزامات این روش داشتن نیروی فنی با سطح علمی و تجربه مرتبط بالا می باشد تا ضمن ارایه راهکار مناسب واجرای درست با پایش منظم و مرتب کاستی ها را شناسایی و اصلاح نماید و عدم توجه به این شرط مهم و باعث می شود تا با تشخیص ناصحیح ایراد نه تنها مشکل حل نشود بلکه باعث وجود مشکلاتی بمراتب بزرگتر با خساراتی بمراتب بیشتر شود. در مقاله فوق سعی شده تا با ارایه یک نمونه عملی از مشکل مطرح شده پی به ابعاد هزینه های جانی و مالی یک تشخیص اشتباه و اجرای نادرست تحلیل علل ریشه ای خرابی پی برد.
۲۰ نقش برنامه نظافت صنعتی در کاهش خرابی و هزینه های کارخانجات حسن عبادزاده
نظافت تجهیزات و ماشین آلات به منظور حفظ سلامتی ماشین آلات و قطعات و همچنین کاهش آسیب و خرابی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. مسلما استفاده از برنامه ریزی جامع و مدون و تحت بازرسی، نقش موثری در ارتقاء سطوح سلامت و جلوه های بصری محیط داشته و با کاهش آسیب و خرابی ماشین آلات باعث افزایش بهره وری و سودآوری می گردد. مسلما انجام نظافت صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت، کیفیت بهتری داشته و با برنامه ریزی و کنترل موارد موثر در خرابی باعث راندمان بهتر تجهیزات و در نتیجه بهبود تولید و بهره برداری خواهد شد.
۲۱ نگهداری و اروهال توربین های گاز ایمان عبدی
۲۲ چگونه میزان اثربخشی برنامه نگهداشت تجهیزات را با بهینه سازی برنامه های نت پیشگیرانه افزایش دهیم؟
مشاهده فیلم کارگاه
احمد عرب شمالی
در این کارگاه آموزشی مراحل بازنگری و بهینه سازی برنامه نگهداشت تجهیزات به صورت عملی تشریح خواهد شد. کارگاه با تشریح مدل "بهینه سازی برنامه های نت پیشگیرانه" و نتایج آن آغاز گردیده و در ادامه مراحل گام به گام بهینه سازی برنامه نگهداشت به صورت عملی توضیح داده خواهد شد . چنانچه شرکت کنندگان در کارگاه ، برنامه نگهداشت و سوابق خرابی یکی از تجهیزات سازمان خود را به همراه داشته باشند، می­توانند با مدرس کارگاه همراه شده و به بازنگری برنامه نگهداشت تجهیز مورد نظر خود بپردازند.
۲۳ تخمین عمر مفید باقیماده سامانه های مکانیکی مبتنی بر سیگنال های ارتعاشی رضا لبافی
۲۴ سیر تعالی از نت سنتی به نت ناب هوشمند
مشاهده فیلم کارگاه
نوید نصر
امروزه شرکت ها بدلیل پاسخگویی سریع به نیازهای بازار و همچنین کاهش قیمت های عملیاتی، باید در یک محیط پویا به شیوه ای بسیار انعطاف پذیر و چابک عمل نمایند.  یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در چنین محیطی ، چرخه مدیریت دارایی پایدار است. به همین دلیل نت بعنوان بخش اصلی مدیریت دارایی های سازمان ، می بایست به طرز ویژه ای مورد توجه قرار گیرد. در این کارگاه به بررسی فلسفه  نت ناب هوشمند با رویکرد گروه بندی دارایی ها بر اساس استاندارد ISO۱۴۲۲۴، اصول اقتصادی نت با رویکرد مبتنی بر دانش، نحوه استقرار PMO و نحوه یکپارچه سازی داده ها در سطح سازمان به منظور سیر تعالی از نت سنتی به مفهوم نت ناب هوشمند پرداخته خواهد شد.
۲۶ اجرای موفق و اثربخش RCA، بایدها و نبایدها مسعود یوسفی منش
با توجه به آن که در میدان عملیاتی، سازمان هایی که قصد اجرای RCA را دارند با مشکلات متنوعی روبهرو هستند و در نتیجه علی رغم آن که از نظر ظاهری همه الزامات رعایت شده اما اجرای تحلیل منجر به کشف علل ریشه ای واقعی نمی شوند و همچنین از وقوع مجدد رویدادهای نامطلوب در بسیاری از موارد جلوگیری نمی کنند.
بدین ترتیب برآنیم تا در این کارگاه باید ها و نباید های موفقیت و دستیابی به نتایج اثربخش در فرآیند اجرای RCA را همراه با ذکر نمونه های واقعی مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
سایر کارگاه های آموزشی
۱- تحلیل علل ریشه ای عیوب و حوادث در پنج گام
۲- مدیریت کارآمد پروژه اورهال
۳- روش عملی بهینه سازی برنامه ریزی اورهال و نگهداشت
۴- هنوز هم دود از کنده TPM برمی خیزد! ارائه راهکارهای نوین TPM در مدیریت دارایی های فیزیکی
۵- بهبود شاخص های نت با بکارگیری رویکرد کارت امتیازی متوازن (BSC)

دفعات مشاهده: 1212 بار   |   دفعات چاپ: 397 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

اعضای حقوقی انجمن

 • موج نیرو
 • راهبری مدیریت آرمانی
 • ریل پرداز سیستم
 • ایراتک کیش
 • همکار صنعت بهساز
 • گهر روش سیرجان
 • ترسیم داده افزار
 • راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت
 • البرز توربین
 • نیروآوران خردمند کویر
 • مشاوران تدبیرپرداز آویژه
 • الکترومسکن تهویه پایتخت
 • پیشگامان سرویس آرمان
 • نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان
 • ارتباطات فن کام کیش
 • پایش وضعیت یکتا شرق
 • ساینا سیستم اسپادان
 • برج نور شهرکرد
 • مدیریت منابع فیزیکی اطمینان پردیس مهر
 • پترو فراساحل نیام کیش
 • توسعه صنعت آریاپازیریک
 • ارتعاشات نوآوران پایش
 • تابان انرژی پاسارگاد
 • ابنیه نو اندیش
 • پتروتک دیاکوراد
 • مرکز مطالعات و پژوهشهای لجستیکی
 • فنی مهندسی تهویه و تبرید فنون روز
 • توسعه خدمات دریایی و بندری سینا
 • توسعه صنعت ایران افق
 • پیشگامان سازه تجارت پارس
 • مدیران ارزش دارایی های فیزیکی پاوان
 • دریاگستران اوج دانش
 • طلوع دانش کوثر
 • آرتمن پارس آبتین
 • صنعت آموز نوین پارسی
 • کیوان ارتباط جنوب
 • مهندسین عمران مارون
 • سپاس صنعت فرتاک
 • ویستا پایش راد
 • پیشگامان فن اندیش تهران
 • سامان انرژی اصفهان
 • پارس توربو تیوان کمپرسور خاورمیانه
 • پرتو آزمون آذر
 • مهندسی صارع شمال
 • آبادراهدار پارس
 • آسانبر کاران عرشیان
 • گروه مهندسین مشاور ایتسن
 • ایران گروپ اوف سورویورز (IGS)
 • مهندسی بهین نگهدار امین
 • گسترش آهن راه

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 2337 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 34 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 7326368 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 1029 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن نگهداری و تعمیرات ایران می باشد.

© 2022 All Rights Reserved | Iran Maintenance Association