انجمن نگهداری و تعمیرات ایران- اخبار پایگاه
نشست سازمان ملی بهره وری و انجمن نگهداری و تعمیرات

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/1/24 | 


رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در این جلسه با بیان اینکه حوزه تخصصی انجمن «نگهداری و تعمیرات ایران» ذیل «بهره‌وری سرمایه» قرار دارد، گفت: نمودارهای تشکیل سرمایه از سال ۹۰ و ۹۱، کاهش تدریجی بهره‌وری و منفی شدن آن در سال‌های اخیر را نشان می‌دهد و در تقسیم بهره‌وری سرمایه به دو بخش اصلی ابنیه و ساختمان و ماشین‌آلات،  مثبت بودن شاخص بهره‌وری در حوزه سرمایه، مربوط به ابنیه و ساختمان بوده و این شاخص در ماشین‌آلات، حدود دو تا سه درصد منفی است. این مسأله، نشانگر بروز بحران در صنعت ما در هشت تا ده سال آینده است.

دکتر میر سامان پیشوایی افزود: با توجه به اهمیت آگاهی‌بخشی در این زمینه، تمرکز انجمن نگهداری و تعمیرات ایران بر بحث سرمایه و تبدیل آن به مرجع تخصصی ارزیابی و ترویج و گفتمان‌سازی در حوزه بهره‌وری سرمایه بسیار مهم است و این انجمن می‌تواند با حرکت کردن در این راستا و نیز اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این زمینه، نقش مؤثری در ایجاد مطالبه‌گری در عموم مردم در حوزه بهره‌وری ایفا کند و سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز در این زمینه همکاری‌های لازم را با انجمن خواهد داشت.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به استراتژی سازمان ملی بهره‌وری ایران و تأکید جدی آن بر بحث مردم‌سپاری، نخبه‌سپاری و نیز چابک‌سازی سازمان، گفت: ما به دنبال بزرگ کردن سازمان ملی بهره‌وری ایران نیستیم؛ زیرا این کار، ضد بهره‌وری است؛ بنابراین به جای گشایش شاخه‌های استانی برای سازمان، به دنبال بهره‌مندی از بازوهای مردمی و علمی، از قبیل دانشگاه‌ها، انجمن‌ها و پژوهشکده‌ها هستیم. این مراکز با ایفای چنین نقشی، هویت برجسته‌تری گرفته و توانمندتر خواهند شد. سیاست سازمان ملی بهره‌وری ایران، شبکه‌سازی و ایجاد بازوی تخصصی و حمایت از آن است و به‌طور ویژه به این مسأله توجه دارد.

دکتر پیشوایی با تأکید بر تعریف سازمان در سال جدید به عنوان «تنظیم‌گر بهره‌وری به صورت هوشمند و باز»، بیان کرد: این سازمان آمادگی همکاری همه‌جانبه -اعم از کمک در بحث آموزش و ترویج، مشارکت ذی‌نفعان در تولید محتوای ماهنامه «بهره‌وری ملی» ، برگزاری میزگردهای تخصصی و ...با مراکز و انجمن‌ها و سایر نهادها در حوزه بهره‌وری و ارتقای آن دارد.

وی ضمن بیان اینکه سازمان ملی بهره‌وری ایران به‌زودی به عنوان نماینده APO در ایران از مراجع صدور گواهینامه بین‌المللی برای مشاوران حوزه بهره‌وری خواهد بود، گفت: در خصوص برگزاری جایزه ملی بهره‌وری، این سازمان مرجع اعتباربخشی جوایز است. راهبرد قطعی ما در این زمینه، افزایش جایزه‌های بهره‌وری است و این افزایش، به معنای رشد اکوسیستم و شبکه بهره‌وری خواهد بود.

در این نشست:
۱- دکتر سعید رمضانی، رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و تعمیرات ایران
۲- دکتر ابوذر جمشیدوند، نائب رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و تعمیرات ایران
۳- دکتر جبارعلی ذاکری، عضو هیات مدیره انجمن نگهداری و تعمیرات ایران انجمن
۴- صاحب سیاوشی‌فر، عضو هیات مدیره و دبیر انجمن نگهداری و تعمیرات ایران
۵- دکتر نوید نصر، دبیر پنجمین دوره جایزه ملی تعالی انجمن نگهداری و تعمیرات ایران نیز حضور داشتند و بر گسترش همکاری بین دو طرف تأکید شد.
ضرورت پرداختن به جایزه انجمن نگهداری و تعمیرات ایران، لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه اهمیت نگهداری حداکثری از دارایی‌ها، لزوم تربیت نیروی انسانی در حوزه نگهداری و تعمیرات، ایجاد، ارتقاء و نهادینه‌سازی فرهنگ مهندسی نگهداری و مدیریت دارایی‌های فیزیکی در سطح کشور از جمله محورهای گفت‌و‌گو در این نشست بود.


​​​​​​​
نشانی مطلب در وبگاه انجمن نگهداری و تعمیرات ایران:
http://irma.ir/find.php?item=1.61.680.fa
برگشت به اصل مطلب