[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اعضا هیئت مدیره (فعلی)::
اعضا هیئت مدیره(سابق)::
کمیته ها::
آموزش::
کنفرانس::
سمینارها::
عضویت در انجمن::
عضویت در سایت::
معرفی نرم افزار::
معرفی کتاب::
نشریه و خبرنامه الکترونیک::
پیشنهادهای کاری حوزه نت::
تماس با ما::
::
جایزه ملی تعالی نگهداری

AWT IMAGE

جایزه ملی تعالی نگهداری

http://www.irma-award.ir/

پیوندهای مرتبط
معرفی کتاب در زمینه نت
AWT IMAGE
نشریه ره آورد پژوهش نگهداری و تعمیرات

AWT IMAGE

:: تفاهم نامه همکاری بین انجمن نگهداری و تعمیرات ایران و انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲ | 
امضاء تفاهم نامه همکاری

به منظور توسعه و ایجاد همکاری علمی ، آموزشی ، پژوهشی و با در نظر گرفتن پتانسیل و امکانات دو انجمن و لزوم ایجاد هماهنگی و همکاری بین مراکز ذیربط، تبادل تجارب و اطلاعات و بهره برداری از توانمندی های علمی و تخصصی طرفین, تفاهم نامه همکاری فی مابین انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته و انجمن نگهداری و تعمیرات ایران با حضور رؤسا و اعضاء هیئت مدیره دو انجمن به مدت سه سال امضاء گردید.
 

در ابتدای این جلسه مجید بابائی دبیر انجمن در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: به‌روز شدن و استفاده از آخرین دستاوردها، مدل­‌ها و تکنیک­‌های نگهداری و تعمیرات دارایی‌های فیزیکی، به‌کارگیری سیستم‌های مکانیزه حوزه «نت» و آموزش نیروی انسانی فعال در امر نگهداری و تعمیرات ناوگان ریلی کشور از اهم اهداف این تفاهم‌نامه است.

 وی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد که در بخش ریلی شدیداً نیازمند این هستیم که این موضوعات را مطابق با استانداردهای روز دنیا پیش ببریم چراکه حدوداً بالغ‌بر 35 درصد از هزینه­ تمام‌شده شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی به حوزه نگهداری و تعمیرات ناوگان مرتبط است و کاهش این بخش از هزینه­‌ها تأثیر قابل‌توجهی در کاهش قیمت تمام‌شده واحد حمل و افزایش توان رقابتی بخش ریلی دارد.

او اضافه کرد: از طرفی موضوع ایمنی سیر قطارها در شبکه ریلی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و نقش سیستم‌های پیش‌رو در امر نگهداری و تعمیرات ناوگان ریلی بسیار حیاتی است و در نتیجه همه تلاش داریم به موضوع نگهداری و تعمیرات به شکلی سیستماتیک و علمی توجه گردد و لذا امید داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو انجمن در قالب این تفاهم‌نامه تلاش خود را برای بهبود روش‌ها و عملیات نت ناوگان ریلی دوچندان کنیم.

در ادامه محمد رجبی رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی گفت: الحمدالله در این زمینه بخش دانشگاهی بهتر از قبل عمل کرده و ایجاد تشکل­ خاصی برای بخش مهم نگه‌داری و تعمیرات ضرورت داشته است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه اجرای طرح‌های آموزشی، پژوهشی و کاربردی و پیاده‌سازی زیرساخت‌های لازم در زمینه‌ سیستم‌های نگهداری و تعمیرات، فنّاوری‌های نوین نگهداری و تعمیرات و حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این عرصه مهم همکاری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تألیف و ترجمه مراجع معتبر، متون و کتب علمی، راه‌اندازی فصلنامه مشترک تخصصی در حوزه نگهداری و تعمیرات بخش ریلی، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی خاص نرم‌افزاری و سخت­ افزاری، برگزاری کنفرانس­ ها، نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی و ارائه مشاوره از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه مشترک است.

در ادامه علیرضا معینی رئیس هیئت‌ مدیره انجمن نگهداری و تعمیرات ایران با تشکر از اقدامات صورت گرفته برای شکل‌گیری این تفاهم‌نامه در خصوص اهداف و برنامه‌های انجمن نگهداری و تعمیرات ایران گفت: انجمن نگهداری و تعمیرات ایران، انجمنی علمی است که تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با برگزاری آموزش‌های مفید و کاربردی در پی ارتقای بهره‌وری صنعت کشور هستیم.

او افزود: این انجمن کاملاً غیرانتفاعی است و تمامی اساتید و همکاران به علت اهمیت بالای حوزه نگهداری و تعمیرات این رسالت را پذیرفته‌اند و اقدامات بسیار خوبی ازجمله برگزاری کنفرانس‌های سالانه، برگزاری کنفرانس تعالی نت و برگزاری جایزه ملی تعالی نگهداری انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: در بخش ریلی هم بحث کیفیت خدمات و ایمنی مستقیماً به نگهداری و تعمیرات برمی‌گردد. در این زمینه نیروهای خوبی پرورش پیدا کردند که باید قدر این نیروها را بدانیم و فقط به این نیروها بسنده نکنیم و با آموزش نیروهای جدید دامنه این نیروها را بسط و گسترش دهیم.

او خاطرنشان کرد: امیدواریم که ما هم به سهم خودمان تأثیر خوبی در این زمینه داشته باشیم و روزبه‌روز شاهد شکوفایی بیشتر صنعت ریلی که نیاز مبرم کشور است، باشیم.
 


 
دفعات مشاهده: 888 بار   |   دفعات چاپ: 113 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انجمن نگهداری و تعمیرات ایران Iran Maintenanace Association
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3764